Permisjon

Lollos

Glad i forumet
Hei, har ett spørsmål ang permisjon.
Kanskje noen av dere som har barn vet hvordan det fungerer.

Hvis man har sommerferie i den tiden man er hjemme i permisjon, kan man da ta sommerferien etter man er ferdig med permisjonen, altså forlenge permisjonen med 5 uker, eller har man ikke krav på sommerferie i 2011?
 
Jo, man har fortsatt krav på sommerferie![:)] Men tror ikke det er 5 uker... Mener jeg hadde 4 uker + 1 dag eller to...[8|]
Man kan når som helst ta ferie iløpet av 2011.. Det er jo igrunn det samme når vi tar disse ukene, for permisjonen blir jo bare forlenget uansett. F.eks hvis du går ut i permisjon i november 2010, og tar ferie på sommeren 2011 stopper permisjonen opp, og fortsetter når du er ferdig med ferien![:)]
Er ingen racer på forklaringer, men håper du skjønner...
 
Takk for svar.
Skjønte det du mente. Jeg går vel ut i permisjon i midten av november og tenker å ta 56 uker med 80% lønn.Barnefar skal ha 10 uker, men tror han tar gradert utover ett år. Så vi får se litt når jeg tenker å starte på igjen, kanskje kan jeg ta litt permisjon uten lønn og begynne i jan 2012.
 
Oki,så da blir det sånn at man har krav på 56 eller 46 uker + ferie :)
Far skal vel ha minimun 10 av ukene også.
 
Back
Topp