Det kan være vanskelig å snakke om, ja. Jeg sliter mye med dårlig samvittighet, jeg da. Siden jeg kun har en 3 % stilling som fast jobb + tilkallingsjobb. Jeg tjener ikke nok til å kunne leve for meg selv engang.. Og ikke har jeg rett på dagpenger, siden jeg ikke tjente nok i fjor, da jeg begynte som lærling. Slutta i lærlingejobben i desember pga graviditeten. De pengene jeg tjener går med på å betale mine egne regninger + at jeg kan stå for innkjøp av mat i mnd.
Husleie og strøm har jeg ikke råd til å være med på å betale. Det er det sambo som må stå for. I tillegg til at han har en del inkassosaker som han holder på å betale ned på. Pluss at han kjører 10 mil én vei til jobb mandag til fredag. Så det går med masse penger i bensin i mnd!
Dersom bilen blir ødelagt eller noe, så vet jeg ikke hva vi skal gjøre. For den er vi avhengig av for å ha inntekt nok til å forsørge oss. Ikke har vi råd til noe særlig ekstra. Skal jeg til frisøren, er jeg nødt til å spare på forhånd. Klær har jeg ikke kjøpt meg på noen år. Og så er det jo så mange som har bursdager i løpet av et år. De må jo få gaver. Så er det jula.
Jeg har nå søkt på 2 jobber med 50% stilling. Det vil hjelpe mye dersom jeg får en av de stillingene. Men jeg har ikke hørt noe fra noen av plassene. Den siste jeg søkte på var for ca. 2 uker siden. Der søkte de ansettelse snarest. Trodde snarest var så snart som mulig, jeg. Og ikke flere uker fram i tid? Men men... Er ikke noe å gjøre noe med. Er liksom ikke alle plasser jeg kan søke om jobb heller, siden det helst må være i gangavstand fra hjemmet, eller at det må være på arbeidsveien til sambo, siden vi har bare én bil for tiden. Dessuten er jeg veldig avhengig av at arbeidstidene må passe med sambo sine, eller at det er mulig for meg å ta buss. Men her jeg bor, så er det meget dårlig med busstilbud!
JA TIL FLERE OG BEDRE BUSSTILBUD TIL OSS PÅ LANDET!!! (..noe som aldri kommer til å skje..)
Nei, nå ble det mye her...
Lurer bare på hvordan økonomien skal gå når ungen vår kommer i august... Er så redd for å gå på en økonomisk smell..[:(] Ser bare sånn som nå, når jeg fikk regning på årsavgift på bilen. Det er en hel månedslønn for meg... Hva skal vi leve av resten av måneden da, når jeg ikke har råd til å kjøpe mat? Luft og kjærlighet?