P-piller

pink86

Blir kjent med forumet
Jeg lurer egentlig bare på om det er trygt og starte med p-pillene når som helst? Om jeg starter uten at jeg har mensen liksom ..
Mener da at det skal være trygt etter 7 dager da? [:)]
 
jm sa til meg at jeg kunne begynne når som helst , uten å ha fått mensen .. det var riktignok på etterkontrollen min 6 uker etter fødsel..
 
Jeg var på kontroll hos legen på fredag og fikk resept på p piller. Han sa at jeg kunne begynne med en gang, fikk mercilon!! For så lenge jeg del ammet så kunne jeg ikke vite når jeg kom til å få tilbake mensen og om jeg fikk den skikkelig når jeg først begynte... Jeg tok første pillen i går!! Tror det skal være helt trygt å gå på den etter 7 dager, mener det er det jeg har hørt
 
Kan begynne når som helst, men er ikke sikker prevensjon etter en uke. men hvis man ammer kan man bare bruke minipille. men det vet du kanskje :)
 
Oj... Det var ett stort bilde[:)]
 
Hvis du ammer, så kan du ikke bruke de. Det er det jeg vet om p-piller[8|]
 
Back
Topp