Påskeegget til barna.

  • Trådstarter Trådstarter Moderator Kristin
  • Opprettet Opprettet
M

Moderator Kristin

Guest
Hva putter dere i dem? Hvor store er dem? Og hvor gamle er barna?
 
Godteri.

De er 10, 8 og 3 og hun på 3 får nok som de andre fikk når de var små, dagrasjonering.... De andre får spise til det er tomt.
 
Smågodt, tyggis, pastiller osv.. ikke de minste eggene, men nest minst.. de er 8 og 12 år
 
De får standard størrelse, ikke de bittesmå men ikke sånne store. Sånne standard vanlig.
 
Jenta vår har ganske stort påskeegg. Men det er fordi hun er mest glad i potetgull, så hun får potetgull pose, 0,5 brus, litt godteri og en enhjørning leppepomade :)

Minsten får vanlig størrelse med smoothie inni :)
 
Aner ikke hvilken størrelse vi går for enda, men må ha plass til et par posesmoothies og kanskje noe kjeks eller annet. Jenta er 10,5 måneder. :)
 
Vi har de store eggene.
Fyller det opp med smågodt, Hubba bubba, og annet snop. Pluss en liten solo boks.

Da har de godteri hele påsken.

Vi lager alltid skattekart, så de må ut å løse noen oppgaver.

De er 11 og 13 år
 
Har disse små, standard eggene. Har oppi litt snop, en smoothie og putter kanskje oppi noen klistremerker :) De er 4 og 7.
 
De får egg av "standardstørrelsen" og innholdet består hovedsaklig av en grei mengde godteri. I tillegg pleier de å få et blad/tegneserie eller en DVD.
 
Har ikke bestemt meg for str på egget ennå, de får snop, noe drikke, gjerne en liten leke av typen såpebobler eller noe annet vårlig og gøy til å drive med ute. De er 12 og 3,5 år.
 
Mine er 7 og 12 og den ene mi spiser kun sjokolade så hun får det, et blad og evt penger. Den andre får smågodt og en gave hun lenge har ønsket seg.
 
Her får alle standard påskeegg, sånn «småe». Han på 4 år får noen biter smågodt, en kjærlighet, et «Biler-egg», litt kjeks og et par kule sokker. Det er ikke mange dagene det er snakk om, så syns ikke det ska være overflod av godteri. Påska handler ikke om godteri, iværtfall ikke hjemme hos oss! Derfor fyller vi eggene med litt annet også. Alle i huset får påskeegg, også hun på 2 mnd ooog de firbeinte :p Skal jo ikke være slik at barna tror at det er DE som skal få noe hele tiden, så da blir det påskeegg på alle ;) På lørdager må de også tåle å se at vi voksne spiser noe uten at de skal spise av det vi har. De får eget, vi har vårt. Setter vi noe på bordet er det felles for alle, men barna må spørre om å forsyne seg. Liker ikke at barna bare hiver seg over alt som er- de må tåle å se noe står frem uten at det skal bli ranet! :meh:
 
Back
Topp