Har heller ikke god erfaring med føden i Bodø.
Fødte prematurt, og hadde ikke hatt fødselsamtale, var dårlig forberedt og fikk veldig dårlig oppfølging. Jordmoren jeg hadde forsto ikke godt norsk, kunne ikke sjekke åpning, skulle absolutt prøve flere ganger (etter en annen jordmor fikk sjekket) til tross for vannavgang, og jeg ble nektet smertelindring. Samboeren fortalte at hun himlet med øynene til meg da jeg ropte i smerter. 
Etter vaktskifte tok en eldre jordmor over, hun fikk meg straks på lystgass, og bestilte epidural.
Barsel har jeg ikke lyst å snakke om engang. Som førstegangsfødende prematurmamma så var det en forferdelig opplevelse. Mange hyggelige, men det var noen som bare sugde ut all livsgnist og selvtillit jeg hadde.
Om jeg havner der igjen så er jeg i alle fall mye mer sikker i min rolle, og ikke så forsiktig og tafatt som sist. Aldri om jeg lar noen behandle meg eller mitt barn slik igjen. 