Noen flere med kolikkbarn?

Raro

Elsker forumet
Desemberskatter 2016
Lillemor har nok kolikk..:( Skriker noen timer i strekk hver ettermiddag/kveld i 17-20 tiden.. Lite som fungerer her. Har prøvd minifom med lite effekt..Kuttet ut melkeprodukter uten effekt.. Noen i samme båt? Eller noen som har tips?
 
her også er der kolikk.. føler seg ganske maktesløs. sover bare 5 - 6 timer i døgnet. smiler kanskje 1 å resten er det i hyling. Ser klart å tydlig at hun har det veldig vondt. prøvd minifom her å men liten effekt.
 
vi har det, funket dårlig.. Virket bare 1 dag eller 2 så gikk det tilbake.
Skal prøve kiropraktor ( en som har holdt på med babyer i 46 år. ) Å håper han får til noe.. Men han har ferie nå.. Å de siste dagene har det vært værre enn noen gang. Hun har hatt stopp på avføringen sin i over en uke også.
 
Stakkars.. Funker sukkervann? Jenten min har en intens byge hver kveld.. Eneste som får roet henne, er noen ml med sukkervann. Da slapper hun av og sovner..

Sent from my LT25i using BV Forum mobile app
 
Sniker litt fra september 2012 ;)
Vår jente hadde kolikk på denne tiden for ett år siden, og vil bare begynne med å si HOLD UT det blir bedre ;)
Når det er sakt var det to ting som funka her og det var:
1) Karve te!!! Kok 5 dl vann med 5ts karvefrø (finnes i krydderhylla). Tilsett 1ss sukker og la trekke i 5 minutt. Gi babyen 2ml (brukte sprøyte) i timen til skrikingen avtar. Sukkeret virker smertestillende mens teen løser opp luft.
Hvis du ammer er det lurt å drikke to-tre kopper Karve te selv om dagen, og spis gjerne frøene fra avkoket (jeg svelga di med vann for de var så stygge). Men da får babyen det rett i melka ;)
2) White noise!!!
Gå på YouTube og søk på det, da får du en rekke klipp (noen varer i timesvis) med bråk...disse lydene er lik det babyen hørte i magen og virker beroligende på den. Den må spilles høyt, slik at det overdøver skrikingen, og når babyen roer seg kan man dempe lyden litt men fortsette å spille. Vi la det inn på Iphone og spilte det over høytalere på soverommet om natta, hun sov sålenge lyden spilte og da sov vi også, helt utmatta :p;)
Woomb sounds og lyden av rennende vann hadde også samme effekt, men er begrenset hvor lenge man orker å stå ved springen;)
I itunes finner man det som heter woomb sounds, lyden av bankende hjerte og bobler (tarmlyder), den sov vi alle veldig godt til;) Stoppa lyden våkna hun og begynte å skrike :eek:
Lydene roer dem og får dem til å glemme smertene og stresset litt;)

Lykke til!

*Surfer mobilt*
 
Tusen takk for flere tips..:) Har prøvd sukkervann.. Men har ikke så lyst å gi så mye sukker til henne i mange uker hvis det er andre ting som kan hjelpe.:)
 
Back
Topp