noe gærnt.....

latterku

Glad i forumet
Jeg tror jeg har gjort nesten alt man IKKE skal gjøre når man er gravid.Testa positivt 15.august,men uka i forkant gjorde jeg dette:

-var på tusenfryd og kjørte alle verstingene.

-var på IKEA og handlet(uten bærehjelp selvfølgelig og monterte opp alene) malm kommode (TUNG) og expedit-hyller

-spiste spekemat

-spiste sushi

men jeg glemte ihvertfall å drikke alkohol og spise rødt kjøtt,så hadde vel kanskje litt flaks da...

Så tror nok denne spiren overlever "alt";-)
 
for å ta en ting.. sushi er ikke farlig å spise. Ingen som advarer mot det
 
ooooi,trodde ikke vi kunne spise sushi,fordi det er rå mat....godt å høre,da blir jeg veldig GLAD:-)
 
"Sushi
Gravide kan spise sushi, dette framgår av en vurdering foretatt av Vitenskapskomiteen for mattrygghet(VKM)."

hentet fra matportalen
 
ORIGINAL: Serine sin mamma

det gjør ingenting så tidlig[:D] så fosteret har det nok topp[:D]

Jeg spiste blodig biff, drakk ei halv flaske med brennevin, røkte, løftet tungt (har fått beskjed av legen at vi må bare løfte så lenge det ikke er noe ekstra)

Men babyen hadde det fint på ul i uke 7[:D]


hahahha,det er godt du har gjort de tingene jeg ikke har gjort da....;-) Jeg er egentlig ikke så veldig bekymra,men det er jo bare så typisk at jeg gjorde ALT det jeg vanligvis ikke gjør akkurat den uka;-)
 
Back
Topp