Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Ja, over 35 ved termin dekkes! Den tas ifm TUL på sykehusetHvordan er dette igjen? Får man dekket hvis man er over 35 ved termin? (Jeg er allerede blitt 36)
Når bør nipt tas?![]()
Okey, så når man blir henvist til otul på sykehuset, så ordnes det samtidig?Ja, over 35 ved termin dekkes! Den tas ifm TUL på sykehuset![]()
Jepp, det skal være inkludertOkey, så når man blir henvist til otul på sykehuset, så ordnes det samtidig?![]()
Så slik ut når jeg googlet, jaJepp, det skal være inkludert
Det er jo bare en rask blodprøve så vidt jeg har forstått.

Hvilket land drar du til da, England? Har hørt de har sluttet med det i Danmark blant annetJeg er nettopp fylt 35, og antar at jeg får nipt på TOUL. Meeen jeg tror jeg også blir å ta nipt fra utlandet i tillegg.. tester for mye mer + kjønn
Hæ har de?Hvilket land drar du til da, England? Har hørt de har sluttet med det i Danmark blant annet
Takk for at du deler. Høres ut som en vond opplevelse det der. Får håpe man slipper å oppleve det flere ganger.Her ble Nipt tatt en torsdag, fikk svar tirsdag etter. Dessverre var den positiv. Selv om alt så normalt ut på ultralyd, og hun som tok ultralyd sjekka sjekka og sjekka. Men hun klarte ikke å se noen av markørene for trisomi21. Mai mnd ble helt jævli... Vi ble henvist til Rikshospitalet, fostervannsprøve, morkakeprøve. Da var jeg 2-3uker lenger på vei. De klarte fortsatt ikke å se noen av markørene. Ikke overlegen på avdelingen engang klarte finne noe. Men alle prøver var positive. Så i slutten av mai gjennomførte jeg en senabort uke 16++
Vær forberedt på positivt svar. Selv om det er vanskelig og klare og tenke og se for seg. Vi hadde bestemt at om det var så ville vi ha abort. Pga det også ble så sent i svangerskapet måtte vi møte i abort nemd, selv om det var flere som fortalte meg at det ikke var nødvendig med oppmøte. Det var helt grusomt!!! Hun ene legen ville håndhilse og jeg var helt iskald, og ville absolutt ikke være der eller snakke med dem, se dem i øynene.. Jeg vet det ikke var deres skyld, men jeg var så forbanna på alt egentlig... Litt dårlig samvittighet for det i etterkant, men det var meg som måtte gå gjennom dette.
Prøv å være forberedt..
Vi skal ta ny nipt, men sannsynlighet for at det kan være trisomi21 igjen er som å vinni i lotto to ganger har jeg blitt fortalt. Så krysser alt som krysses kan..
På ultralydklinikken.dk så kan man bestille hjem nipt test fortsatt hvertfall, der jeg tenkte å bestille fra hvis det blir at vi gjør det.Hvilket land drar du til da, England? Har hørt de har sluttet med det i Danmark blant annet
Jeg betaler 7500 kr hos privat gyn i Kristiansand. Det skal inkludere ultralyd.På ultralydklinikken.dk så kan man bestille hjem nipt test fortsatt hvertfall, der jeg tenkte å bestille fra hvis det blir at vi gjør det.
Noen som vet hva prisen på nipt her til lands koster?
OkiJeg betaler 7500 kr hos privat gyn i Kristiansand. Det skal inkludere ultralyd.

Vi tenker ikke å ta niptEr det noen som tenker å ikke ta nipt test her? Vi er på tanken om å ikke. Har time når jeg er 13+1
Hva er grunnen til ikke å ta det? Tenkte egentlig det var en selvfølge, så er bare nysgjerrigEr det noen som tenker å ikke ta nipt test her? Vi er på tanken om å ikke. Har time når jeg er 13+1
Og er selvsagt gratis i det offentlige for dem som er 35 år og over på fødselstidspunktet
vi tar den privat fordi det vi vil vite alt vi kan, selv om sjansen er liten for at det skulle skje oss.For ordens skyld; jeg er under 35 år, så måtte eventuelt tatt privat.Vi tenker ikke å ta nipt![]()