Mye vektoppgang i 1.trimester

Frøet2023

Andre møte med forumet
Hei Jeg venter nr.4 er kun 11+5 men hsr altså lagt på meg mellom 4-6kg på disse ukene! Eldste er gutt, da la jeg på meg masse iløpet av svangerskapet. Nr.2 og 3 er jenter, da la jeg på meg minimalt. Dette blir en attpåklatt, men jeg er helt sjokkert over hvor mye jeg har est ut på SÅ kort tid! Vekta har vært stabil i mange år, og jeg hsr tålt utskeielser godt. Hva i alle verden er det som skjer? Er det flere som har lagt på seg MASSE i starten?
 
Jeg har lagt på meg sjukt mye. Ca samme som deg. Sist jeg var gravid gikk jeg ned i vekt på samme tiden. Da ble det jente. Kanskje det er gutt denne gangen?
Det kjennes helt forferdelig. Men jeg har vært så sulten denne gangen, så skjønner jo at det er matvekt og ikke så mye babyvekt som ligger rundt magen. Det har heldivist stabilisert seg litt med inntaket nå etter uke 13 ca. Så håper vektøkningen ikke blir så stor resten av tiden.
 
Back
Topp