• Forumet vil være nede på grunn av nødvendig vedlikehold mars 18. juli kl. 00:00 til kl. 02:30.

Magefett...

sunway

Forelsket i forumet
Vi skal på UL på KK på tirsdag, gleder meg sånn, og gruer meg.
Men det må vel bli innvendig UL siden det er så tidlig?
Jeg prøver å kjenne på magen, men finner ingen livmor, men skal den ikke komme opp nå mellom uke 11 og 12?
Er også redd for at jeg har lagt på meg en del rundt magen det siste året, er jo ikke ett år siden jeg fikk lillegutten så henger jo en del igjen der også, og nå syns jeg den er blitt enda "feitere", ikke babykul, men fett og er redd jeg har lagt så mye på meg at de ikke kan se godt med UL utenpå magen.
Alt en skal bekymre seg for.
 
 
 
Jo, det gjør det faktisk. Legen vår på KK, Haukeland sa det at hos de med høy BMI kunne det være vanskelig å se ordentlig. Jeg spurte om det på grunn av at vi har blitt kjent med mange par som også mistet sitt hjertebarn i sommer og som ikke visste noe om sykdommen før babyen ble født og han sa at noen av grunnene til det var dårlig utstyr og høy BMI. Heldigvis, vil jeg si, hørte vi til Haukeland og fikk supert utstyr og BMI`en min er normal, (tror jeg;)). Og på KK har de skikkelig utstyr, i vert fall legene jeg har vært hos. Kan hende utstyret hos jordmødrene som tar rutine UL har litt dårligere utstyr, men om de er usikker på noe, blir man jo henvist til lege.
 
Normal BMI ja, men syns jeg har fått utrolig mye magefett i det siste, sukk. Jada, har tatt innvendig ul før, men syns ikke noe om å ligge å sprike med bena i evigheter. Og han legen vi skal til er grundig og bruker nok lang tid for å sjekke det lille hjertet, men, men skal nok komme meg gjennom det også.
 
Om du ikke er veldig overvektig så burde det holde å ta utvendig..
Men selvsagt er jo tidelig enda så kan jo hende du må ta invendig for det..
Men.. du får jo uansett se baby da!! [:D]
PS: jeg har oxo fått et ekstra magevedheng de siste ukene.. ser ut som sånn slapp bolledeig... pleier ikke å ha sånn da..(men har fått den ekstra hudfollen etter å ha vært gravid 1gang før da.. hehe)

Masse lykke til affal! Blir uansett spennende! (mann deg opp til at det kan bli invendig og så slipper du evt å bli stresset..)
 
Hehe jeg har også ganske mye magefett og på meg tok de utvendig UL og det var ingen problemer.. De ser liksom under magen eller hva jeg skal si.. hehe[8D][;)] Jeg var forresten 10 uker da jeg tok UL[;)]
 
jeg var på ul på tirsdag og da tok de innvendig .. han trodde jeg var litt lengre på veg.. så jeg er rundt 12-13 uker nå kanskje .. her har forresten ikke livmora kommet opp enda..
 
var på ultralyd igår, er 11+5 idag, og han tok utvendig UL på meg, det gikk helt fint[:)]
 
Back
Topp