Madrass til sprinkelseng

Znart-mamma

Flørter med forumet
Hei alle sammen.
Jeg lurer på om det er noen som har noen formening eller har lest noen tester på hvordan madrasser som er anbefalt til de nyfødte. Er en madrass på jysk like bra som en på barnas hus f.eks.
Jeg har fått med meg at det er viktig å kjøpe ny madrass til de nyfødte, ettersom brukt madrass kan øke faren for krybbedød. Er det noen som vet noe konkret om hva som er grunnen til dette? Eller er det bare snakk om bakterie, man får jo aldri vasket en madrass i vaskemaskinen liksom






Sent from my iPad using BV Forum
 
Jeg kjøpte madrass på bohus til min datter. Jensen mini og den er jeg super fornøyd med :-)
Den puster godt og transporterer fuktighet veldig bra. Men det beste er at den kan spyles i dusjen! :-)

Veldig viktig å kjøpe en bra madrass til disse små :)


Sent from my iPhone using BV Forum
 
Me ska bruka samma madrasso så jentungen hadde. Har alltid brukt tisselaken og overmadrass, så madrasso e heilt rein. Vil og bli brukt tisselaken og overmadrass(vaske selfølgelig denne før me tar den i bruk igjen) denne gongen.
Kjøpte den dyraste madrasso på Jysk. Har ei gammal seng med ukurante mål(55x116, normalt 60x120), men fekk pressa madrasso oppi likavel, uten at da blei klumpete:P
 
Back
Topp