tja, det er vel varierende hvor godt man klarer å se kjønn på ultralyd, og det avhenger både av kvaliteten på apparatet, men ikke minst hvordan "lilleknøttet" ligger plassert.. Noen ganger ligger knøttet slik at det rett og slett ikke er mulig å si om det er gutt eller jente, mens andre ganger viser de seg så fram at det er umulig å ikke se hva som er der ;)
Det er vel ingen leger som liker å garantere noe som helst i forhold til kjønn uten å være helt sikre, så da sier de vel at "dette er muligens en jente" eller motsatt :)
Vi var på undersøkelse med ikke fullt så bra ultralydsapparat i uke 17, og da var lilleknert sjenert og ville ikke vise seg fram, mens da vi var på ordinær ultralyd i uke 20+4 var det "full flash" og vi så både pung og fant uten problem :)
I noen tilfeller klarer ikke lege å si noe om kjønn ved ordinær ultralyd, og mange velger da å bestille privat ultralyd i tillegg litt senere for å få kjønn bekreftet (og det å få en ekstra liten sniktitt på babyen :) ). Noen er heldige (slik som samboeren og jeg) og følges opp av lege som tar ultralyd ved hvert besøk, så de får da flere sjanser til å få bekreftet kjønnet utover i svangerskapet.
Lykke til den 6.mars, håper lilleknøttet viser seg fram "fra den riktige siden" slik at dere får sett om det er en liten gutt eller en liten jente :)