kommet tilbake etter UL

Tøtto86

Andre møte med forumet
siden storesøster va lita når ho vart fødd, var eg på UL igjen i dag for vekstkontroll og kontroll av blodgjennomstrøminger til morkaka.
Tuppo i magen er innenfor normalen av vekt (ca650g) etter ka de skal være på dette punktet, men blodgjennomstrømningane va ikkje helt som de skal være, og det er mulig ho ikkje får litt lite næring. Babyen har da veldig bra så langt, men fekk ny UL om
4 uker slik at de følger med på vekten hennes.
Bra kommer det til å gå uansett seie de, men eg må bare få ekstra oppfølging, viss ho slutter å legge på seg, so må ho ut. Håper ho holder ut like lenge som storesøster. Ho kom 1 uke før termin, og va 2440g.
Siden mannen e i Nordsjøen sitt eg her med tankane mine no, veit jo at alt kjem te å gå bra. men en blir jo litt bekymra forda.
Og so kjem jo alle spm no i etterkant, so eg får setta meg ned å skrive ned alle til neste UL og jordmortime...
Ønsker dere alle ei super helg!

 
Får håpe at hun fortsetter å vokse da, sånn at hun kan være i magen lengst mulig! Krysser fingrene! :)
 
Krysser fingre her ògså og lykke til:)
 
Krysser fingrene for at det går bare bra videre :-)
 
Krysser det som krysses kan i håp om at ho får den næringen ho skal og får bli lenge i magen. Har det på samme måten som deg,bare at her er det blodstrømsmåling annenhver uke for mini i magen er litt for mini. Lykke til..
 
Jeg har også vert på 2 slike kontroller av samme grunn som deg, men den siste kontrollen jeg var på var alt fint igjen og snuppa var det hun skulle veie. Forrige gang låg hun 2 uker etter i vekst. Min første fødte var født ti dager før termin og var 2500, så er spent på hva jenta blir :) Så det kan jo vere det snur for deg også :)
 
Tusen takk damer!
Håper det går den rette veien. Ho veks jo normalt så langt:)
Her kom storesøster 1 uke før termin og va 2440g.
Det er jo ingenting so sei at da blir som sist, men godt at me blir fulgt opp:)
 


Klatremus Lillemann skrev:
Får håpe at hun fortsetter å vokse da, sånn at hun kan være i magen lengst mulig! Krysser fingrene! :)

Signerer denne! Krysser fingrene med deg/dere!!!!
 
Back
Topp