Kastrert hankatt og ny kattunge

Luremusa

Glad i forumet
Assistert-jentene
Vi har en kastrert guttepus på 1,5 år og har for 6 dager siden fått ei jente på nå 11 uker.
De første dagene freste og knurret hankatten bare han så kattungen, i går vasket han henne et par ganger, mens idag har han vekslet på å vaske henne og å hoppe på henne. Hun hyler og freser når han gjør dette, og det ser tilsynelatende ut som han går etter strupen på henne. Hvor hardt han biter vet jeg ikke, men hun har ikke fått noe sår. Når vi gir han beskjed slipper han og hopper unna litt. Tror dere han er ute etter å ta livet av henne?

Vi var hos dyrelegen for sjekk og vaksine for kattungen idag, og hun mente at lydene fra kattungen når han hoppet på henne ikke nødvendigvis mente at hun har det vondt. "Det er mer ull enn sau", eller noe.
Kattene er separert på natten og hvis vi ikke er hjemme. For å hjelpe på situasjonen har vi også feliway i stikkontakten.

Har dere noen erfaring med lignende situasjoner så tar jeg gjerne i mot tips :)
 
Tror nokk det bare er lek. Lyder fra kattunger er litt sårt å høre på og en skulle tro det gjorde vondt, men er mye lek :) og godt at den lille lærer, snart tar den sikkert igjen og da sitter den eldste bare å måper :joyful:
 
Marihøns, etter å ha googlet litt ser det ut som lek. Ja, det høres veldig sårt ut. Og så er han ganske sær og til tider uforutsigbar :P Men jeg har en mor som er veldig på å påpeke at han KAN finne på å bite over strupen på henne og at da kan man angre på at man ikke skilte de de første ukene på hver sine rom :p

Takk for at du tok deg tid til å svare :)
 
Hehe da skulle du hørt på mine 2 hankatter når de leker :P høres ut som den ene torturerer den andre :P og de er brødre :P så tror nok det bare er lek :) mine 2 har holdt på sånn siden de kom til meg :)
 
Marihøns, etter å ha googlet litt ser det ut som lek. Ja, det høres veldig sårt ut. Og så er han ganske sær og til tider uforutsigbar :p Men jeg har en mor som er veldig på å påpeke at han KAN finne på å bite over strupen på henne og at da kan man angre på at man ikke skilte de de første ukene på hver sine rom :p

Takk for at du tok deg tid til å svare :)


Neida, strupen til den lille er nokk sikker :)
der ser brutalt ut, men det er kunn lek :)
 
Takk til dere som har svart og delt erfaringer :)
Slapper litt mer av og håper de etterhvert blir gode venner. Synes hun er så bitteliten i forhold til han :)
 
Back
Topp