Kaffe

Ligger en del om kaffe på denne tråden;

Hva synes du er vanskelig å kutte ut nå som du er gravid?​

 
Jeg tillater meg én kopp vanlig kaffe og to kopper koffeinfri (den er jo ikke helt fri for koffein). Drikker ikke noe brus som PM, Cola etc :happy:

Om vi plutselig er på besøk så kan det hende jeg takker ja til en liten kopp kaffe til, for å ikke vekke mistanke :hilarious: drakk nok 3 kopper kaffe før
 
Max 1 kopp om dagen som gravid. Drikker Moen glass med Pepsi Max om dagen i tillegg.
 
Jeg prøver å kutte helt, men tillater meg å drikke en kopp om dagen dersom cravingen blir for stor. Kan lett drikke 6 kopper ila en arbeidsdag vanligvis, så har hatt godt av å redusere inntaket :hilarious:
 
2 kopper til dagen er min grense. Noen dager drikker jeg ingenting men i hvert fall aldri mer enn de to, selv om det også har hendt. Da får jeg dårlig samvittighet og ser for meg at alt går på høygir med baby inni der :shy:
 
1-2 kopper dagen. Vanligvis drikker jeg litt mer. Har gjort det samme i de andre svangerskapet uten problem.
Brus drikker jeg aldri, hverken med eller uten koffein.
 
1-2 kopper daglig, sniker fra februar. Drakk 2-3 kopper en stund i første trimester - men nå har jeg ikke særlig lyst på lengre. Drikker de dagene jeg føler jeg «trenger» det, mer utpå dagen enn om morgenen.
 
Lager en stor iskaffe av en kopp sterk kaffe. Blir selvfølgelig mer melk og isbiter enn kaffe, men dekker behovet mitt og varer hele formiddagen :p
 
Back
Topp