Hvorfor døpte du/skal du døpe barnet ditt?

Hvorfor valte/velger du dåp?

  • Fordi vi er kristne

    Votes: 9 47,4%
  • Fordi det er tradisjon i familien

    Votes: 13 68,4%
  • Fordi vi ikke vet nok om andre alternativer

    Votes: 0 0,0%
  • Fordi vi tror andre alternativer ikke blir like fint

    Votes: 2 10,5%
  • Fordi vi synes kirken er koselig

    Votes: 5 26,3%
  • Vet ikke helt..

    Votes: 0 0,0%
  • For at barnet skal velsignes og innlemmes i menigheten

    Votes: 6 31,6%

  • Antall som har svart
    19
Litt fordi jeg tror på Gud og fordi det er en tradisjon jeg og pappaen ville følge.
 
Pga tradisjon helst.
 
Døpte vell på grunn av tradisjon og lillesøster skal å døpes
 
Det er for oss den tradisjonelle måten og feire navnet på, og dette med statskirken betyr rett og slett lite for oss. Men den lokale kirken vi skal døpe i derimot betyr mye for samboeren, og kirken jeg døpte min første i betydde mye for meg. Har deltatt på human-etisk navnefest, og det ble faktisk litt latterlig for min del... Så da blir det dåp, så kan vi heller melde ut hvis barnet vil det senere
 
Tradisjon. Dåp er koselig [emoji4]
 
Skal døpe både pga tro og tradisjon :)
 
Skal døpe på grunn av tradisjon og tro. Jeg anser ikke meg selv som kristen, men mannen min gjør det, og ønsker å døpe. Hadde det vært bare opp til meg hadde jeg ikke døpt barnet.
 
Tradisjon. Også slipper ungane, hvis dei ønskjer å konfirmere seg kirkelig, å døpe seg som 15åringer :)
 
Vi skal døpe mest fordi samboer ønsker det pga tradisjon. Jeg syns det hadde vært like hyggelig med en navnefest, men helt greit med dåp i kirken også.
 
Back
Topp