Hvordan sove lenger???

junior_linda

Elsker forumet
Andrea har begynt å våkna kl 0450, og det er tidlig[:'(] Uansett når hun sovner på kvelden våkner hun før kl 6[&o] Det er sjikkelig slitsomt. Hvordan skal jeg få henne til å sove lenger???
 
Her får snuppa en flaske melk om hun våkner så tidlig[:-] Da sovner hun som regel igjen. Men jeg har en regel på at her i huset er det ikke morgen før tidligs klokken seks.
 
Hvis ikke det funker så må du "bare" være "hard", og ikke ta henne opp av sengen før f.eks klokken seks. En mild tilnærming til det kan være å vente ti minutter ekstra hver morgen før du går inn og henter henne[:)] Og rope inn til henne at nå er det natt, nå skal du sove. Selvfølgelig om hun blir hysterisk så gå inn og trøste, men ikke ta henne opp før du har bestemt at det er morgen.

Lykke til![:D]
 
.
 
godt spørsmål..
har samme problemet her, men dei søv til 6.30 då..
men uansett om Nikolay NESTEN sovna igjen, so kjem søskena inn og begynnde å prate.
og då e det gjort.. Men no e dei heldigvis begynnt å bli so flinke til å leike seg ilag - alle 3, at vi får slumre ei stund til.
So i dag sto ikkje vi opp før klokka va 9! (men vakna 6.30....)
 
ORIGINAL: Frøbel

Om han våkner så tidlig, eller før 6, så får han være i senga til han sovner igjen, selv om han hyler en stund. Så nå skjønner han det ganske kjapt. 


sign. tror bare du venner på en ny uvane om du begynner å gi melk for eks så tidlig, de trenger ikke det nå når de er så gamle. det de trenger er å forstå at slike tider er natta og de får pent nødt til å legge seg ned videre[:D]
 
Som Frøbel, bare våkner han før halv syv om morgenen så blir han ikke tatt opp. Går bare inn og pakker han inn og sier det er natt enda. Noen ganger sovner han, men som regel sitter han og jappler, noen ganger i timesvis før klokken nærmer seg syv [8D]
 
her vræler hun fra fem til seks, så står vi opp.. blir litt smågal av det... men men..

og nå har hun begynt å tulle hver kveld, sovner ikke før 2030, ligger og ler og tuller og tøyser, helt håpløs..[8D]
 
Back
Topp