Hvor mye kramper er normalt?

HannesFørste

Glad i forumet
Smånissene 2022
Søvnløs i september 2025
Hei alle sammen!

Dette er min første erfaring med graviditet og det er mye som trigger den angsten jeg allerede sliter med.

Jeg har hatt en del kramper, allerede siden før positivt test. Føles som jeg har tatt 300 situps store deler av dagen og jeg får den "slitenfølelsen" i magen. Og noen ganger så strekker det (samme som om jeg tøyer benet og sitter i "strekken) helt opp til toppen av magen og ned på innside lår.

Er dette normalt? Det er ikke vondt egentlig, men det er ubehagelig..
 
Jeg hadde mensenkramper til de graaader med første! Mensenkramper ganger 10! Kjentes ut som mensen kom hvert øyeblikk også, men det gjorde den jo ikke! :love2 Denne gangen er krampene mye mildere, men de er der! :love2 Har også litt kramper i korsrygg, der hadde jeg ikke med første! :love017
 
Jeg har konstante men svake «menssmerter» helt nederst i magen og korsryggen. Hadde det samme forrige svangerskap på denne tiden, men syns å huske at det var sterkere smerter den gang enn nå.
Grad av smerte kan nok variere men menslignende kramper er helt normalt ;)
 
Høres nesten ut som kynnere :confused004 men det er nå vel tidlig å få. Jeg fikk dem like etter jeg gikk inn i 2 trimester sist gang,føltes som musklene strakk seg på sidene av megen og ned på innsida av låra. Hadde d i hele svangerskapet og ble verre og verre. De var ikke vonde men ubehagelige.
 
Back
Topp