Vi sliter med å finne et fint jentenavn til lillesøster. Storesøster heter Alva og vi ønsker at det klinger fint sammen.
Kom gjerne med andre alternativer!
Kom gjerne med andre alternativer!
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Så artig og takk for innspill. Her blir det enkelt og ganske kort fornavn som følge av langt etternavn.Hehe skikkelig rart. Emilie er et av navnene jeg skal bruke. Men da som mellomnavn. Og kanskje derfor så får ikke Emilie stemme av meg her, for det føles som det blir mellomnavnet til Alva for min del. Så fra min side så er det disse navnene som jeg anser som like sterk som Alva som vinner. som Synne, Silje og Julie
Så artig og takk for innspill. Her blir det enkelt og ganske kort fornavn som følge av langt etternavn.
Navn er jo både veldig gøy og har en viktig funksjon. Også får man jo gjerne så tydelige assosiasjoner til navn ut fra egne (og andres) valg.
Skjønner godt det, men det går fint å ha dobbeltnavn/2 fornavn ogsåJa det er sant! Og et valg som varer lenge om ikke evig. Jeg gjorde feil på min gutt, han har nå fått 2 navn som er så lang at man kun bruker ett av dem. Og sånn ville ikke jeg ha det. Men å gi han et nytt fornavn nå, blir fryktelig vanskelig siden gutten snart er 3 år. Og mellomnavnet bruker man aldri i frykt for at det skal bli forbundet med at det er da man er sinna å sånt