Hvilken bil har dere som har 3 barn?

Babylykke3

Blir kjent med forumet
Hei.

Venter nr 3 og tenker å kjøpe oss ny bil i den forbindelse. Vi vil da ha 3 stk fra 4år og nedover så må være plass til 2 bakovervendte og en beltestol.
Økonomisk bil er et stort pluss da vi kjører mye
Så hva har dere og er dere fornøyde?
 
Vi bestilte oss en Ford Grand Tourneo Connect i fjor sommer. Tok tid den kunne leveres, men nå har vi hatt den et halvt år og er storfornøyde. Masse, masse plass.
 
Volvo XC 90 :-)
 
Peogout 5008
 
Hei.

Venter nr 3 og tenker å kjøpe oss ny bil i den forbindelse. Vi vil da ha 3 stk fra 4år og nedover så må være plass til 2 bakovervendte og en beltestol.
Økonomisk bil er et stort pluss da vi kjører mye
Så hva har dere og er dere fornøyde?
Vi har 3 barn fra 4 år å nedover (4, 2,5 & 1) å vi har 3 barneseter MED isofix i baksetet å det er det veldig god plass til. Vi har helt ny citroen C4 grand picasso en bil som har eco kjøring å er veldig dieselgjerrig. I tillegg til god plass til barneseter er det ett kjempe stort baggasjerom kom med 50l større baggasjerom nå også. bilen har masse masse komfor. Beste bilen vi har hatt. Dette er vår 2 picasso å vi kommer til gå for picasso neste gang gi bytter bil også:) Anbefales:)
 
Vi venter også nummer tre og må ha plass til to bakovervendte og en beltestol. Har nettopp kjøpt oss Peugout 5008 og er superfornøyde! God plass i bagasjerom, god å kjøre, romslig i baksetet og isofix i alle tre setene :-)

Den er også relativt drøy på dieselen, ikke den bilen som er dyrest i drift.
 
Enn hvis man i tilleg har en stor hund og vil ha litt bagasje med? S-Max f.eks er for liten. Har lyst på galaxy, andre som kan passe?
 
Enn hvis man i tilleg har en stor hund og vil ha litt bagasje med? S-Max f.eks er for liten. Har lyst på galaxy, andre som kan passe?
Derav at vi har takboks...
 
Vi venter også nummer 3 og endte med å kjøpe en Peugeot 5008. Tres seter med isofix og funker veldig greit med to bakovervendte og en beltestol. Bagasjerommet ser ikke så stort ut, men er faktisk ikke noe mindre enn den store stasjonsvogna vi har som bil 2. Vi får plass til emmaljunga egden i kjøreretningen og da er det god plass til hunden (eller bagasje) ved siden av.

Ikke så dyr bil heller og det er et stort pluss! Ungene elsker at de har god utsikt ut vinduene og glasstaket er veldig populært.... ;)
 
Blir akkurat som oss da:D Vi har akkurat kjøpt oss Touran. Det går helt fint, men er trangt. Vi har altså to bakoverlente og en framoverlent. Valgte den pga flere andre fordeler, men kunne gjerne tenkt meg litt større plass. Ellers så prøvde vi Picasso C4(7-seter). Den er jo bare kjemperomslig og luftig. Og bagasjerommet er kjempestort. Ungene elsket å prøvekjøre den, men syns ikke kjørekomforten var noe bra(hakkete automatgir) og så var motor for svak. Ville nok sett på Ford S-max som flere nevner her:) var egentlig på toppen av ønskelisten vår, men fant aldri en som passet til budsjettet vårt:P
 
Back
Topp