hva slags vegger

mammatilstorm

Elsker forumet
har dere som har ganske nye hus?
Jeg har hatt lyst på gips lenge nå,men begynner å tenke at det kanskje ikke er noe lur løsning likevel? Tenker da på at det er lett å få hull i veggen? Eller tåler de mer enn jeg tror.

Vil høre deres erfaringer og meningeremoticon
 
Vi holder på å pusse opp, og har gått bort fra gips, fordi av erfaring (fra andre plasser der vi har leid) ser at man lett får hakk i det, som er skjemmende. Vi velger heller sponplater, som blir sparkla og grunna og tapetsert.. vet ikke om det er mer arbeid enn med gips, men det får så være.
 
vi har bygget hus nå, som er straks ferdig:)

Vi gjekk for sponplater, selv om en må sparkle og tapitisere:P Kjøpte ferdig grunna sponplater, og sparte oss derfor for litt arbeid! prisen er så og si det samme om en tek med ferdig grunna, eller ikkje!

 
Vi har mdf, ferdig malte kjempe kjekt og raskt og legge..!
 

Valgte gipsplater.

Ikke noe negativt med de. Det blir ikke lett hakk og ingen problem å henge opp ting.
Det er i tillegg sikrere med tanke på brann.

 
Vi har gipsplater, og det var en sabla jobb.
Betalte for sparkling og maling, men er ikke fornøyd med resultatet.
I tillegg har vi lyse vegger, og det blir endel flekker etter to småttiser.
På en tapet kan man gnukke og gni litt mer, men på malte gipsplater kan man ikke vaske så mye da malingen blir med :-/
 
vi har et 10 år gammelt hus, og har spon..
i leiligheten, som var ganske ny  - 2007, var det gips og det var igrunnen noe sabla dritt..

glad vi har spon her.. :)
 
Back
Topp