hva har dere av tilbehør til ribbe?

Anita23

Glad i forumet
skal ha jul hjemme i år og lage alt alene for første gang [:D][:D]

setter pris på all hjelp [:)][:)]
 
kjøttpølser, julepølser, medisterkaker, sossiser, surkål, rødkål og gulrot poteter. (Noen har vel også innmat pølse og lomper)
Sky til saus [:)]
(kjenner jeg får vann i munnen [:D])
 
Ribbe med medisterkaker, julepølse, rødkål, poteter, babygulerøtter og rosenkål, lager også varme svisker til svigermor[:)]
 
Poteter, gulrøtter, blomkål, rosenkål, surkål/rødkål, erter, waldorfsalat,tyttebærsyltetøy.
(å nå i jula har jeg også medisterkaker og julepølser)
 
Ribbe med medisterkaker, julepølse, rødkål, poteter, surkål og evt saus/sky. Skal vi servere og til dessert skal vi ha riskrem og is
 
ribbe, medisterpølser, medisterkaker, surkål, rødkål, masse ribbefett, potet og en liten bit kalkunbryst oppi langpanna.
 
også har vi hjemmelaga lefse til. ruller litt pølse og medisterkaker og ribbe og surkål inn i den og gni den bortover tallerknen mmmmmmm deilig.hmmm føler det er noe jeg har glemt, men det var i allefall noe.
 
og hjemmebrygga øl til drikke
 
og riskrem til desser[8D]
 
 
får vann i munnen jeg å. gleder emg sånn til jul altså.
 
takk jenter [:D]
det hjalp litt på lista mi [:D]
 
Jeg er sunnmørs jente og vi bruker  å ha mårpølse til og det er hellt NYDELIG!!!!
Og så har vi rabbestappe,sur og rød kål og potet til....
 
Back
Topp