Hmm, går det an?

Jistine

Elsker forumet
Noe jeg lurer på jenter ... Her hvor jeg bor er det vanlig å bli satt i gang etter 12 dager over termin. Min kjære går på skole i Bergen, men har vært hjemme nå på påskeferie. Håpte sånn på at fødselen skulle skje nå når han var hjemme sånn han fikk være med på den og få møte prinsen vår før han må ned igjen! Men neida, ser ikke ut til at noe skjer og han reiser tilbake til Bergen i natt..[:'(]

MEN han kommer tilbake neste helg, da er jeg en uke over termin.. Skjer ikke fødselen innen neste uke eller neste helg så blir jeg sikkert igangsatt den 14.april, men da får jo ikke BF være med på fødselen.. Han har eksamen nå i slutten av april som han nesten må lese til, og jeg har skjønt det slik at dersom han ikke møter opp på skolen på disse siste forelesningene kan han faktisk risikere at han ikke får gå opp til eksamen[&:]

MEN da kommer det jeg lurer på, går det an å spørre jm eller eventuelt sykehuset om å bli satt i gang før de 12 dagene har gått?[8|] Har så veldig lyst at BF skal få være med på fødsel, kjenner jeg blir litt deprimert ved tanken på at han kanskje ikke får det..[:(] Skal til kontroll hos jm nå på onsdag og da skal hun sikkert sjekke om jeg er moden og eventuelt strippe meg.. Men dersom jeg ikke er moden så kan jo ikke hun gjøre så mye med det liksom..

Uff, ble langt dette her og litt sytete! Takk hvis dere gadd å lese hele![:)] Men lurer veldig på dette.. Hva synes dere jenter jeg bør gjøre?
 
snakk med jordmor. det har seg sånn at du kan velge fødeplass selv. eventuelt dilte etter han til bergen. kjerringråd for å få fart på saker?
 
ORIGINAL: aprilbarn

skader jo ikke å spørre, sier de nei så har du iallefall prøvd og slipper å angre på at du ikke spurte. Og sier de ja så er jo det flott!! Skjønner godt at du vil ha med BF på fødselen og det gjør sikkert jordmor også..
 
Ja, jeg ville spurt jordmor..[:)] Skjønner kjempegodt at du vil ha han med på fødselen[:D]
 
Skjønner godt at du vil ha han med på fødselen, så jeg ville spurt jordmor om jeg var deg. Du har vertfall ingenting å tape på det [:)] Ville hørt med Volda også, det er vertfall super hyggelige jordmødre der inne [:)] Lykke til, håper det ordner seg for dere [:)]
 
Takk for svar jenter[:)] Ja, tror jeg skal bare spør jm.. Som dere sier, skader jo ikke å spørre![:)]
Kan jo høre både i Volda og i Ålesund ja[:)]

HÅPER det kan ordne seg, enten at det starter naturlig eller at jeg kan få bli satt i gang før[:)]
 
ORIGINAL: aprilbarn

skader jo ikke å spørre, sier de nei så har du iallefall prøvd og slipper å angre på at du ikke spurte. Og sier de ja så er jo det flott!! Skjønner godt at du vil ha med BF på fødselen og det gjør sikkert jordmor også..
 
Back
Topp