Harde og myke pakker

Sukkertopp

Forumet er livet
VIP
Til jul i år så fikk Felix nesten bare leker, kun to pakker inneholdt delvis klær. Lillesøster fikk en enorm mengde lekkert babytøy, og bare pakkene som jeg hadde kjøpt var med leker. Julaften tenkte jeg ikke over det. Han elsker lekene, hun er ikke interessert likevel.

I dag kom jeg plutselig på at han fikk masse bamser og babyleker den første julen sin, lekekassen og lekegrinden var overfylt etter julaften. Nå er jeg redd for at det er så mye mer lekkert tøy å kjøpe til jentene, og så vanskelig å finne søte klær til gutter, og at denne forskjellen vil fortsette når hun er gammel nok til å bry seg.

Er jeg bekymret uten grunn? Eller kan det bli forskjellige pakker til gutter og jenter? De som skal kjøpe til begge to vil vel kjøpe ganske likt etterhvert? Hva får deres barn mest av til jul? Harde eller myke pakker?
 
I år var det strålende godt fordelt på leker, klær og bøker her i gården. Tror nok det er veldig tilfeldig etter hva man ønsker :)

Tuuusen hjertelig takk for nydelig julekort forresten <3 Dere henger på kjøleskapet her sammen med fjordårets :)
 
Nå har jeg to gutter da, men jeg er jo med å styrer det i en viss grad. Passer på at de ønsker seg en del klær som de trenger også. De fikk mest leker men også en god del myke pakker ( noe eldstemann IKKE ønsker seg selv [8D])
 
Her er det en god blanding!
 
Jeg har ikke vært noe flink til å ønske for dem. Det hørtes lurt ut, så det skal jeg starte med. Ellers så kanskje jeg bare skal nevne for de fleste at det er fint om de får like harde pakker, så det ikke blir forskjell. 
 
ORIGINAL: Julemamman

I år var det strålende godt fordelt på leker, klær og bøker her i gården. Tror nok det er veldig tilfeldig etter hva man ønsker :)

Tuuusen hjertelig takk for nydelig julekort forresten <3 Dere henger på kjøleskapet her sammen med fjordårets :)
Legg merke til at det var helt umulig å få to barn på ett bilde.[X(] Jeg har litt igjen å lære som tobarnsmamma.
 
Vet fortsatt ikke hva som er inni pakkene til Amelia jeg da, siden hun ikke er frisk nok til åpne dem enda...

Men av utseendet på dem, ser det ut som hun får litt av hvert [:)]

Har jo ønsket oss endel til henne også, så vet jo hva hun får av mange....

Men det kan ikke være pga. at hun er deres andre barn at hun får mye klær da? At nå har dere mange leker etter 1.mann og trenger ikke alle de basic-lekene?

Og så er det annet kjønn enn første så da trenger dere sikkert klær?
 
Back
Topp