Har bare et par spm jeg

♡snart mamma til 2♡

Gift med forumet
Oktoberskatter 2014
Nå er det bare 1 mnd igjen til søknaden om ivf blir sendt, lurer derfor på et par ting.
 
Hva er egentlig lap? Må man ha det før de starter opp forsøket?
 
Ser at fler skriver at de får et "gratis" forsøk når de har fått egg på frys, vil det da si at hvis man får 3 egg på frys, så får man 3 ekstra forsøk?
 
 
 
lap er lapraskopy, kikkhulloperasjon  er de samme. Da sjekker de egglederne dine at du ikke har endometrise eller noe som blokkerer dem. Og at de ser friske og sunne ut. Dette tar ikke alle så det er ikke nødvendig, men HSG er mer vanlig, da kjører de blåvæske gjennom egglederne din eog tar bilde av det på et slags rønken apparat, du ser det på skjerm. dette er litt ubehagelig men går greit. Denne blåvæska og samme systemet tokk de på meg med lap også, det er greit når man først er igang, men under lap for du en liten narkose så du er borte vekk i ca. 10 min. HSG er greiere, det tar kort tid litt småubehagelig men så er du ferdig da, men akn småblød litt vaginalt etterpå.
 
Fryseforsøk er som sagt bonus, da har du 3 forsøk og fryseeggene din du kan bruke opp. Fordelen med fryseforsøk er at da får du en enklere hormonkur og det er mye billigere enn et skikkelig forsøk, og mer avslappendes for kroppen.  3 egg på frys, det kan være 1-3 forsøk, med frys så kan man lettere få satt inn 2 egg, det kan hende at ikke alle eggene tåler opptining også. Vanskelig å si hvor mange forsøk det blir av 3 fryseegg.
 
Takk for godt svar[:)]
 
Jeg tok hcg røntgen for snart et år siden. Verste jeg har vært med på. Hehe.
 
Da er det jo bare å håpe på at det blir mange egg på frys[:)]
 
Hvordan går det med deg nå da?
 
Line84 jeg håper at jeg greier å karre meg på jobb i morgen, har væørt diaree etter den omgangen jeg hadde i helgen med migrene. Håper det går greit nå, har spist litt idag iallefall, selv om jeg fortsatt er slapp. Men en natt søvn så hjelper det vel på.
 
Back
Topp