Gode legge rutiner?? Trenger tips...

Iroim

Elsker forumet
Torsdag flytter Leon for andre gang over på eget rom...

Og jeg vil gjerne høre hvordan leggerutine dere har... For vi sliter jo litt.. Så trenger tips jeg.

Alt fra forberedelser, mat , hvordan senga står, lys osv...

Takkers:)
 
Her bruker vi å bade Oda sånn litt før barne tv begynner, ho elsker nemlig å høre på når barna synger, he he[:D] Så får ho kveldsmaten ( det jeg får i ho) ikledd pysjen, og ei flaske med melk. Så tannpuss, og så må jeg se an litt hvor trøtt ho er. For er ho lys våken drøyer jeg det gjerne litt og leser ei bok med henne feks. Så sier vi god natt til pappa eller omvendt, og inn i senga. Da pleier det å bli litt grin for ho skjønner hva ordet "natta" betyr nå, he he. Inne på rommet står senga inntil en vegg, sidelengs, og ho har ei lita "spøkelselampe" fra IKEA med dus rød belysning, bare så ho kan se litt i rommet. Så sitter jeg ved sengen mens ho romsterer litt oppi senga og synger noen få sanger. Så legger jeg henne ned på puta, brer over henne, og sniker meg ut. Da blir det ofte litt mer romstering og prat med seg selv, men etterhvert sovner ho av seg selv[;)] Funker hver gang, og ho sover hele natten. Ønsker dere så inderlig deilige netter vennen! Klemmer
 
Han får flaska si ca 18.30, så er det enten bading eller leking, og så legging ca 19. Da er det pysj på, tannpuss, opp i senga med smokker og koseteppe, synge bæbælillelam og natta. Senga står lengst vekk fra vinduet, og det er bekmørkt på rommet. Han deler rom med søsteren sin da, og hun har seng i andre enden av rommet. Enten blir hun lagt samtidig med knert eller etter han har sovna. Legges hun samtidig så er hun med på å synge til han, så blir hun lagt, og samme opplegg gjelder henne. Som regel er det litt romstering, han reiser seg og styrer litt, og ofte finner jeg han sovende oppå dyna si. Jeg må sjelden inn til han/dem etter dem er lagt.

Jeg tror på lite dilling, og lik rutine hver dag.

Lykke ti! Det er så utrolig deilig å legge dem klokka 19, lukke døraog så er det stilt til neste morgen! Det unner jeg alle her inne!
 
Vi opplevde å få veldige problemer med legging etter flytting vi, Leon har vært en engel stort sett før det... Så derfor må vi ta en runde til nå.
 
Back
Topp