Gjør dere mange nye ting med barna i helgene?

  • Trådstarter Trådstarter Moderator Wilma
  • Opprettet Opprettet
M

Moderator Wilma

Guest
Eller blir det fort til at dere bare gjør de samme tingene hver helg? Følger dere med på hva som skjer i nærmiljøet og går på de aktivitetene som er (åpen gård, temadager osv.)? :)
 
Helgene er ganske opptatt. Det er en del fotballturneringer i tillegg til at de denne høsten går på svømmekurs lørdag og søndag. Så ikke tid til å finne på så mye "nytt" desverre.
 
Nei absolutt ikke. Men mine er kanskje litt små.
 
Følger litt med på det som skjer og drar gjerne på det som vi antar ho liker [emoji5]

Ellers blir det litt turer i dyreparken eller andre ærend som må gjøres [emoji4]
 
Ungene er fem, tre og ett år, så de synes stort sett det faste er kjekt. Skjer det noe spesielt hender det jo at vi drar på det, men vanligvis gjør vi mye det samme (treffer venner og familie, tur i skogen eller til stranda, spiller spill, kino osv).
 
Vi prøver å få med oss det som skjer av familievennlige aktiviteter, for det er ikke mye [emoji6] Stort sett er det rolige helger med mye kos, lek, turer i nærområdet og gjerne møte venner/familie.
 
Helgene går som regel med til å besøke besteforeldre og oldeforeldre, dra på hurra med besteforeldre, eller finne på noe med venner som har barn. Blir stort sett det samme hver helg [emoji4]
 
Vi får sjelden gjøre noe i helgene da pappaen som regel alltid jobber på lørdagene og vi bor uti gokk med lite som skjer rundt oss. Men idag skal vi inn til sentrum og se på bilshow. Ungene kommer til å digge med tanke på hvor kjøretøysfikserte de er :P
 
Her er det alltid ting som skjer i helgene, men vi styrer som oftest unna.

Ukene er hektiske, så vi liker å bruke helgene til å roe ned litt, besøker som oftest familie slik at de får lekt med andre barn i familien.

Vi går gjerne på tivoli, akvariet, matfestival og slike ting en gang i året, men går ikke på senteret hver gang det er vennebyen show, eller i åpen hall hver søndag, for det er så ofte.
 
Back
Topp