Frisørshampo til barn?

Brennlotto

Gift med forumet
Mailykke 2018
Vårspirene 2021
Er det noen av dere som bruker frisørshampo til barna deres? Isåfall, hvilken?

Har kikket litt på nettet i kveld, men finner ingen. Snuppa vår har hår til rett over skuldrene, med nydelige krøller. "Problemet" er at det kruser seg så innmari, og på bakhodet ser det ut som har hårstråene vikler seg inn i hverandre i alle slags retninger - umulig å få det pent. Like etter vask er det kjempefint, men etter en stund med lek, klær og lue så blir det som en krusedull. Det hjelper ikke å børste det, ser likedan ut uansett.Tenkte derfor å prøve en dyrere, og kanskje dermed bedre, shampo til henne.

Noen som har forslag å komme med? :)
 
Jenta mi har også krøller og er avhengig av god pleie til håret. Vi bruker KMS Silksheen-serien til henne. Shampo, balsam og spraybalsam. 

Hele serien er selvsagt uten parabener. 
 


Labambie skrev:
Jenta mi har også krøller og er avhengig av god pleie til håret. Vi bruker KMS Silksheen-serien til henne. Shampo, balsam og spraybalsam. 

Hele serien er selvsagt uten parabener. 


Svir den i øynene? Og hvor mye koster den?
 


LilleFrøkenSofie skrev:


Labambie skrev:
Jenta mi har også krøller og er avhengig av god pleie til håret. Vi bruker KMS Silksheen-serien til henne. Shampo, balsam og spraybalsam. 

Hele serien er selvsagt uten parabener. 


Svir den i øynene? Og hvor mye koster den?

Må jo ha klut over øynene (har det uansett) så har aldri hørt noe om at den svir. Den koster, i salong, rundt 200 kr pr. stk. Jeg ser det er tilbud på det banneret over her til tider, om man bestiller på nett. 
 
Vis barnet ikke er så gammel vil je anbefale sensitiv shampoo som det ikke er parfyme og andre skadligheter i, evt kids shampoo. Er barne litt eldre kan du bruke shampoo som er tilregne håret/hodebunnen hennes/hans. Anbefales å bruke en ordentlig shampoo pga unger har lett å få gult belegg ned i hodebunn. Og husk å vask godt :) Butikk shampoo har en tendens til å lage store problemmer på mange slik at de tror hodebunnen deress har blitt ømfintlig eller fått flass. Så bruk frisør shampoo. Er en grunn til den koster litt mer! Det vil si ikke define for det er ''frisørshampoo'' Gå på en salong da er du garantert et bra produkt.
 
Vi har gode erfaringer med Loreal sin til barn. Shampo og leav in-balsam. Den svir ikke i øynene heller og er uten parabener. Og håret blir mykt og fint.

Ellers har vi testa KMS sin og den funka ikke til datteren vår... Håret ble fett og ekkelt (og hun har blondt, nesten tova hår).

Vi har også testet Matrix sin Biolage, men der er greia at det bare er shampoen som er uten parabener så den funker for dårlig når vi ikke kan kombinere den med balsam/kur i samme serie.
 
Takk for tips damer :) Jeg fikk også anbefalt Paul Mitchell sin barnesjampo - er det noen av dere som har prøvd den? Den er på vei til oss i posten nå :)
 
bruker den samme som jeg bruker til meg selv . redken ettellerannet.
 
Bruker L'Oreal barneshampo.

Jenta vår har hinsides mye krøller, som blir til kråkereir...
Vi bruker denne håroljen når hun har vasket håret, så det ikke knuter seg sånn http://www.feelunique.com/p/Earthly-Body-Marrakesh-Oil-60ml

Så passer vi på å klippe tuppene ganske ofte, for det blir fort knuter hos henne når tuppene er slitt.
 
Back
Topp