E-post fra Gilde om salami

Veronica_82

Forelsket i forumet
Jeg sendte i går en e-post til Gilde og spurte om salami er farlig for oss gravide. Dette er svaret jeg fikk. Så kan man tyde det som man vil. Jeg kommer til å spise salami :)




Spekepølser i Norge er ikke varmebehandlet, men de går gjennom en rekkeandre prosesstrinn som sikrer mattryggheten.Kombinasjonen av lav pH (dvs høy surhetsgrad) og lav vannaktivitet (dvslite tilgjengelig vann) gjør at betingelsene for overlevelse og vekst avbakterier er svært dårlige.Gravide bør være svært forsiktige med matvarer som kan tillate vekst avbakterien Listeria monocytogenes. Pga av de nevnte forhold hørerspekepølser til de produktene der Listeria ikke regnes for å være enrisiko.En annen risiko for gravide som er assosiert med kjøtt, er parasittenToxoplasma gondi. Denne kan finnes i svinekjøtt og spesial salamiinneholder svinekjøtt. Imidlertid drepes denne parasitten ved frysing ogalt råstoff av svin som brukes i spekepølse er fryst. Derfor er heller ikkespekepølse en smittekilde for denne parasitten.Spekepølser regnes dermed ikke som et risikoprodukt for gravide.For øvrig er det endel nyttig info å hente på Matportalen.no som har"Kostholdsråd for gravide", dette er myndighetenes anbefalinger. Dessverreer ikke spekepølser spesielt omtalt der.
 
Jeg spiser salami=). Stresser ikke med det asså.
 
Tenker at det får være opp til den enkelte å avgjøre hvilke risiko man ønsker å ta. Legger ved en link til matportalen med ofte stilte spørsmål fra gravide, hvor det med spekemat utdypes litt.

http://matportalen.no/artikler/2010/4/1272367047.63
 
Back
Topp