Dere som leier ut leilighet

Kakedeig

Forumet er livet
Septembermødre <3
Sommerfuglene
Hvordan endrer man utleiepris? Kan man sette opp husleien i et leieforhold eller må man vente til neste leieboer flytter inn?
 
Det avhenger av hva som står i kontrakten om regulering av leien. Standard avtale er konsumprisindeksen tror jeg.
Kan stå noe om gjengs leie ogdå.

Les kontakt
 
Du kan i følge loven sette opp leien en gang pr 18 mnd om prisinndeksen i området tilsier at det er riktig.... Altså du må sjekke om leie/salgsprisen i ditt område har gått opp. Google "prisinndeks utleie" så får du opp en kalkulator ;)
 
Kan sette opp leien ja, men maks en gang i pret etter konsumprisindeks og hvert 3.år til gjengs leie tror jeg. Og skal varsles på forhånd.
 
Vi satt opp leien 3 år etter vi begynte å leie ut, når vi skiftet leietaker.

Ellers enig med de over :)
 
Ok :) Han begynte å leie i november 2014, så da kan vel ikke leien skrus opp enda. Pga noen reguleringer som fastsatte leiepris der, er tatt bort og det åpnes for leie ved markedspris, kan utleierne nå skru opp prisen med mellom 4000 og 6000 kr i mnd. Det er sykt mye. Men da kan de ikke det før i mai/juni altså? :)
 
Back
Topp