Dere med større barn

Til jenta mi blir det mest på wow og gina t. Til han andre blir det der vi finner noe.. er litt vanskelig å finne rett passform til han når det gjelder bukser.
 
Eldste er 13 da, men han handler bare på g-max, Carlings og Zalando.
Ho på 9 handler der ho finner no. Som regel wow eller hm:)
 
Snart9åringen elsker joggejeansene fra Cubus. De ser ut som jeans, men er er mye mykere. han finner seg alltids en eller annen kul genser eller t-skjorte på HM.. Ikke bryr han seg om merker, han vil bare ha det behagelig.

Mor kjøper ull til han hos name-it eller på sportsbutikkene.

Sko kjøper vi stort sett kjente merker. Geox eller Viking har der gått mye i. Han har bred fot og er høy over vrista så passform er ikke så enkelt,

Yttertøy har vi valgt Didriksson de siste to årene, fordi utebuksa er høy i livet. Går helt opp til brystet, og jakkene er varme nok til han. 2delt har vært supert for han :)

Votter kjøper vi billig på sportsbutikker eller obs. De blir borte innimellom. 100 kroner paret, og han har flere par, slik at noen alltid kan ligge til tørk.,
 
Name it til 8-åringen, i hovedsak. Liker å handle på nett, og syns de er billigere enn mange, men har god kvalitet og holdbarhet på klærne.
 
Name it, KappAhl, Cubus, Lindex, hm og lokal barneklær-butikk.
 
8 åringen handler på HM eller WOW, han eldste på snart 12 lever i treningsklær, så da er det gmax eller xxl da :)
 
Stort sett hm og wow til nesten 9 åringen her :) hun bryr seg egentlig ikke sånn super mye om hva hun går med, men er høy og slank så er ikke bare bare å finne bukser som holder oppe.
 
Til eldste på 9,5 år handler jeg mest på Tweens på Norwegian Outlet, og en del på Lindex
 
Handler stort sett på wow og hm når det gjelder hverdagsklær, fritidstøy og treningsklær handles stort sett på stormberg, gmax og finni noe pentkjoler og treningstights på cubus. Hun er foreløpig ganske slank og "uten former" så vanlige bukser finner jeg bare på hm og wow som hu syntes er behagelige å ha på.
 
Nameit, Levis, kappahl.
Svært få som har bukser som passer ham. Han har vokst mye i høyden, men lite i bredden.
 
Stort sett Zalando og familiebutikken. Han er snart 11 år, lang og slank. Han vil bare bruke jeans utenom trening/når vi skal bort, så må alltid kjøpe skinnyjeans fordi han er smal i forhold til lengden han må ha på buksene. Varierer hvilke bukser han ender opp med, alt fra Levis til andre merker (italienske har vært bra for ham, for der har det vært smalere bukser, han har italiensk tante og familien hennes har tatt med bukser til ham fra Italia når de har kommet på besøk).
 
Back
Topp