Dansk salami

Lena94

Betatt av forumet
Hei. Har så lyst på dansk salami og mamma har fylt kjøleskapet etter de var i danmark. Er det trygt for meg å spise visst jeg steker det i ovnen først? Evt hvor varmt og hvor lenge?
 
Over 70 grader i flere minutter sier Matportalen, så er du kvitt Listeria (og evt. Toxoplasma) og kan trygt spise kjøttet.
 
Hvordan smaker stekt dansk salami? Den er jo helt annerledes enn norsk salami, som jeg forøvrig heller ikke har smakt stekt, men innbiller meg den minner litt mer om stekt chorizio, bare mildere.
 
Tenkte jeg skal prøve meg på stekt salami i morgen. Håper smaken er noen lunne lik ustekt ellers blir jeg litt skuffet.
Skal skrive her inne når jeg har prøvd det [emoji4]
 
e129f218e4700d2f1423e611399faf14.jpg


Stekte de på ca 80 grader i 10 minutter [emoji4]. Smakte akkuratt som dansk salami gjør før de blir stekt [emoji4]

Tenker å steke de litt lenger neste gang for å være på den sikre siden, da jeg ikke syns de var så varme når jeg spiste de, men kan være fordi jeg ventet litt.
 
Last edited:
Nå ble jeg sulten og :p
 
Back
Topp