Dåp store barn 8 og 9 år

mamma 30.01.08

Glad i forumet
Noen som har erfaringer med dåp av store barn? Vi døpte ikke jentene når de var babyer siden vi tenkte at dette var noe de selv skulle få velge. Nå har de valgt, så nå blir det dåp i løpet av høsten. Noen som vet hvordan det fåregår når de er så store? Er det mulig å komme i kirken for dåp utenom ordinær gudstjeneste? De syns det er litt flaut også samtidig som de veldig gjerne vil. Angrer egentlig litt på at vi ikke bare gjorde det når de var babyer, men sånn er det nå.
 
Da taes det i en vanlig gudstjeneste med dåp. Barna går selv opp og bøyer seg frem over døpefonten for å få velsignelsen.
Da jeg ble konfirmert var det en i klassen som ikke var døpt og han måtte døpe seg for å konfirmere seg kirkelig. Da gikk han selv frem til døpefonten og ble velsignet noen helger før selve konfirmasjonen.
Snakk med kirkekontoret/presten og hør om hvordan dere kan gjøre det.
 
Taes ved vanlig gudstjeneste som babyer. Jeg var 15 år jeg døpte meg. Men fikk lov til å vente til gudstjenesten var over og alle hadde gått. Ingen av mine barn er døpt. Syntes der gikk veldig fint. Fikk velge mine egne faddere også så har noen jeg fortsatt har kontakt med. Var ett vennelag av mamma og stefaren min. Så de senest på ferie I sommer. Veldig koselig.
 
Back
Topp