Brystmelk på flaske

sukkersnusk

Fanget i babybobla:-)
VIP
Anette har begynt å drikke litt mindre fra brystet, og jeg har fortsatt mye melk igjen.
Ønsker å pumpe det ut på flaske, men har aldri gitt henne det. Tenkte kanskje det var lurt å prøve, for jeg tenkte å ha barnevakt 2-3 timer en kveld i desember (mannen og jeg skal ut å spise). Da kunne det være lurt at hun har prøvd det før.
Har noen av dere opplevd problemer første gangen babyen skal ta flaske, eller eventuelt blitt sugeforvirret?
Hvor mye bør hun eventuelt øve seg? Tenkte på koppmating, men tror det kan være litt kinkig for barnevakten.
Jeg er så redd for at jeg skal ødelegge noe, siden jeg allerede har problemer. Hun klarer bare å drikke av brystet hvis jeg bruker ammeskjold.
 
Jeg har pumpa meg, og gitt flaske en gang hver 3. dag ca. Storesøster tok flaske i starten, men så ga vi ikke på lenge, og da ville hun ikke ha. Så nå gir vi for å være sikre på at han tar flaska. Har ikke blitt noe sugeforvirring her, men jeg har ikke hatt problemer med amming da.... Lykke til!;)
 
Jeg tror jeg ville prøvd litt med kopp først om du sliter litt med ammingen..
 
vi har gitt både pupp og flaske siden hun var 1 uke gammel, og gla er jeg for det for hun vil enkelte ganger ikke amme fordi hun har mageknip og det kommer for mye melk fra puppen så hun svelger luft. Så da gir jeg henne flaske i stedet. Et triks for å få de til å suge på flaska er å gi smokken først, vippe den ut og stappe inn flaska, da er sugerefleksen allerede satt i gang ;-) Medela har også flasker for å forhindre sugeforvirring ;-)
 
Bruker også kun brystskjold når jeg ammer, og hun tok flasken fint og tar puppen fortsatt uten problem
 


Twinkle*Star skrev:
Bruker også kun brystskjold når jeg ammer, og hun tok flasken fint og tar puppen fortsatt uten problem


Så bra, håper det går like fint for meg også. Hvis ikke får hun få fra kopp, vi har også sprøyter som vi tok med oss fra sykehuset om alt skulle bli vanskelig.
 
Är det någon som vet hur mycket man ska ge om man ska ge bröstmjölk i flaska? Birk är 5 uker nu. Skulle vara skönt om pappan kunde ge han ur flaska på natten. Hittar inget om de på nätet.
 
mammas_elskling: Jeg fullpumper, så snuppa her får kun flaske. Hun er 4 uker i morgen, og drikker mellom 100 og 110ml ved verdt måltid. ( 7 måltider i døgnet). Det varierer jo fra barn til barn, så du må nok bare prøve deg frem... Bedre å ha for mye i flaska enn for lite i allefall :) Lykke til
 
Back
Topp