blodprøve

novembermams.

Andre møte med forumet
Heisann!
 
Jeg bare lurte på en ting!
Jeg ser veldig mangen har vert på tidlig UL for å finne ut hvor langt på vei dere er.  Jeg visste det heller ikke, men legen min tok blodprøve av meg, og da fikk jeg vite at jeg var 6 - 7 uker på vei.
Hvorfor gjorde ikke dere det? er ikke denne metoden så sikker eller?
 
Hilsen nysgjerrig [;)]
 
det har jeg ikke hørt om engang. det er ikke vanlig for å si det sånn. forrige sv.skap hadde jeg en annen fastlege enn nå og ingen av de har tatt det på meg.
det de tar blodprøve av er å sjekke jern, antistoffer og blodprosent.
 
Hmm.. oki..
Det var hcg i blodet de så det på.  Første gangen tok jeg bare en blodprøve, og det var for å sjekke hvor lang jeg ver på vei.  Han sa de ikke kunne sjekke nøyaktig hvor langt på vei, men i ca uke.  Det stemte jo veldig bra med hva jeg hadde regnet ut også!!
 
Dete får høre med legene deres neste gang, om dette er en måte å finne ut ca termin på!  Det skal jo sies at jeg ikke hadde hatt blødninger heller.. husket bare ca når jeg hadde mensen sist ,me ikke på uken!
 
jaja.. 
 
 
 
Back
Topp