Bilsyk

Ragnhildmor

Glad i forumet
Vi skal kjøre 2 timer til hytta i ettermiddag, og jeg gruer meg, for Magnus blir så bilsyk! Stakkars liten ... Men det blir fint når vi kommer fram, da.
 
Flere med bilsyke barn her?
 
jeg har ikke det problemet med mine barn,men jeg ble fort bilsyk da jeg var liten,og kan fortsatt bli det.
ett godt råd er å ikke ha det for varmt i bilen. kanskje dere kan legge opp turen sånn at han har luren sin i bilen,om han fortsatt sover litt om dagen.
 
Til tross for forovervendt sete og luftkjølinga på, så kasta Magnus opp to ganger både på veien til hytta og på veien hjem. Men han hadde det supert på hytta. Var ute nesten hele tida. I skogen og ved sjøen. Kasta steiner i vannet og så noe han insisterte på var "reinsdyrbæsj" og så fikk han sin første fisk på kroken: En diger torsk! Den var skummel, sa han. "Gummen tosk. Penna." Betyr "skummel torsk, sprella." Blir nok flere hytteturer i sommer, til tross for bilsyken. [:)]
 
Back
Topp