Bading!

Han bades 2-3 ganger i uka i vann med litt olje. Han storkoser seg i vannet, men blir urolig etter ca 10 min så blir ikke lange bad ennå.
 
Her bades hus 3-4 ganger i uka. Trives godt i vannet, men har ikke store tålmodigheten, så bader bare i 5 minutter, ca. Bruker litt olje i vannet, og noen ganger litt babyshampoo i håret :)
 
Njæh.. noen ganger hver dag, noen ganger en gang i uka. Hun er ikke akkurat skitten, så bader minst mulig. Best for huden det. De dagene hun har gulpet, bader hun. 
Og bruker ikke annet enn litt olje. Ikke shampo..
 
Kjære vene, dere må ikke bade babyen så mye! Ikke en gang voksne har bra av å bade/dusje hver dag. Syrekappen som ligger og beskytter huden blir jo skyld bort. Vi bader kanskje med 10 dagers mellomrom, av og til 5, av og til 7, kommer helt av på hva vi gjør på dagen (noen dager er jeg ute til kl 20-21). Når hun blir litt eldre, og ligger mer på gulvet, kommer jeg til å bade litt oftere, deretter enda litt mer når hun begynner å være ute og kravle i søledammer og sånt.

Greit nok at babyen elsker å bade, men ikke ta livet av huden deres :( De synes nok det er like gøy selv om det går lengre tid mellom. (da tenker jeg på dem som bader hver dag, hver tredje dag er mer enn nok :)
 
Vi bader hver dag i hovedsak fordi han har hatt litt vondt i magen og varme bad hjelper veldig bra..
 
Vi bader cirka 1 gang i uka som vi har fått anbefalt både på sykehuset og hos helsesøster. Han elsker det og blir veldig rolig og glad av det, men ser ingen grunn til å putte han oftere i badebalja av den grunn... Babyer trenger ikke bades oftere, det er ikke bra for huden deres med for mye bading og de kan fint vaskes med klut morgen, kveld og når det trengs ellers i stedet for å helbade.
 
Back
Topp