Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Hei dere! Tror jeg hører hjemme her!
Piana, 30år, 1. Barn, 1. IVF på St. Olav, Bemfola og Fyremadel og starter stimulering i løpet av den kommende uka Nå skjer det! Er fryktelig spent på å sette disse sprøytene og på hvordan alt dette kommer til å gå, så det er fint å ha forumet til litt tips og råd og moralsk støtte!

Så spennende! Vi starter kanskje opp nøyaktig samme tid. Bemfola og fyremadel her også. Veldig overveldende i starten, men du skal se at du etterhvert blir skikkelig ekspert på å sette sprøyter.
Lykke til!![]()
Lykke til du også!Bringebærpudding - 26 år - Barn 1 - Fryseforsøk, innsett #6 - estradotplaster
Begynte 24/7, ultralyd imorgen.


Blir det da bare de to da kanskje? Trengs heldigvis bare ett egg for å lage babyUL i dag...var fortsatt bare to, men begge hadde vokst så da er det bare å håpe videre. Ny kontroll på onsdag.

Er du på dag 15 med sprøyter nå da? Ser de for seg mange flere dager med stimulering? Mener å ha hørt at sakte vekst kan gi bedre kvalitet. Håper de er klar for uttak snart, og at de er helt perfekte!UL i dag...var fortsatt bare to, men begge hadde vokst så da er det bare å håpe videre. Ny kontroll på onsdag.

Så spennende med første forsøk! Håper du er heldig og får full klaff med en gang!Thoane 30 år. Barn nr 2, ivf nr 1 ved klinikken i Porsgrunn. Starter opp med Gonal-F i uke 33 ca og videre Cetrotide og Ovitrelle. Og estimert dato for innsett ila uke 36
ca (om syklusen spiller på lag).
Helt fersk i dette gamet. Første barn for nesten 10 år side, den gang på vanlig måte![]()

Å, så gøy om vi starter samtidig!Ja, jeg håper det går bra å sette sprøytene, og hvis ikke så går det vel an å be om hjelp fra fastlegekontoret eller noe..Jeg har satt Ovitrelle to ganger før som progesteronstøtte etter EL, men nå er det jo nye sprøyter og TO hver dag! Jeg tør nesten ikke hente dem ut en gang for jeg er redd for å oppbevare dem feil hjemme
Lykke til du også!
Du kan legge dem i kjøleskapet? Jeg har stresset med oppbevaring. Er på bilferie, og har med oss 2 kjølebager, en elektrisk og en med kjøleelementer. Det ble mer stress enn jeg hadde trodd. Nå venter jeg på mens, og blir ganske sur hvis primolut, som skulle utsette mens, drar så langt ut, at jeg ikke får startet før vi er hjemme igjen uansett.![]()
Og så tror jeg kanskje at jeg utsetter det litt fordi jeg synes det er litt skummelt at nå skjer det faktisk! 

Jeg skal på hotell midt i stimuleringen. Så tror vi må ta kjølebag med oss på hotellet. Usikker på om det er kjøleskap derDu kan legge dem i kjøleskapet? Jeg har stresset med oppbevaring. Er på bilferie, og har med oss 2 kjølebager, en elektrisk og en med kjøleelementer. Det ble mer stress enn jeg hadde trodd. Nå venter jeg på mens, og blir ganske sur hvis primolut, som skulle utsette mens, drar så langt ut, at jeg ikke får startet før vi er hjemme igjen uansett.![]()
.Ja, er vi heldige så blir det to. Har veldig lav amh (0,4). De siste forsøkene har blitt avbrutt pga ingen utvikling så håper virkelig denne gangenBlir det da bare de to da kanskje? Trengs heldigvis bare ett egg for å lage baby![]()
Ja, stemmer... begynner å bli ganske øm nå. 3 sprøyter om dagen merkes. Får virkelig håpe det snart blir uttak. Lengste jeg har stimulert noen gang så får håpe at det er det som skal til. Har ny UL i morgen så får vel vite noe mer da tenker jegEr du på dag 15 med sprøyter nå da? Ser de for seg mange flere dager med stimulering? Mener å ha hørt at sakte vekst kan gi bedre kvalitet. Håper de er klar for uttak snart, og at de er helt perfekte!![]()
Åh da håper jeg inderlig de to er perfekte til uttakJa, er vi heldige så blir det to. Har veldig lav amh (0,4). De siste forsøkene har blitt avbrutt pga ingen utvikling så håper virkelig denne gangen

Så braVi skal som sagt på hotell midt under stimuleringen , vurderte å ha med kjølebag siden jeg ikke vet om de har kjøleskap. Men jeg sendte de bare en Mail. Kjøleskap skulle vi få![]()
Mange av medisinene holder jeg også i romtemperatur en stund uten problem. Mener det er ca 30 dager på de jeg bruker.Jeg tror faktisk at hvert fall den ene jeg skal gå på kan oppbevares i romtemperaturSå braMange av medisinene holder jeg også i romtemperatur en stund uten problem. Mener det er ca 30 dager på de jeg bruker.