Atopisk eksem og gravid

Lexi1987

Betatt av forumet
Himmelbarn
Noen andre her som har atopisk eksem? Huden min tåler ikke å være gravid, får så innmari ille eksem :( Hadde litt eksem som liten, på noen få steder, men var i utgangspunktet ikke plaga i det hele tatt før jeg ble gravid med førstemann, da jeg var en del måneder på vei så bare eksploderte det, jeg hadde eksem over hele kroppen, det var så vondt! Og stygt! Har nesten ingen bilder av meg selv som gravid, fordi jeg føler meg så j****g stygg pga det. Godt det er siste ungen nå!
 
Jeg har atopisk eksem. Jeg har heldigvis ikke vært sterkt plaget de siste årene, men merker at det har tatt seg opp litt når jeg er gravid..
 
Jeg har atopisk eksem. Jeg har heldigvis ikke vært sterkt plaget de siste årene, men merker at det har tatt seg opp litt når jeg er gravid..

Samme her. Hadde mye som liten og var vel i gjennom det meste av behandling. Husker det tok seg opp i mitt forrige svangerskap også.. 7-åringen i huset har dessverre arvet det, så hender jeg tar en dæsj kortison av han når det blomstrer opp. Også tar jeg allergitbl og prøver å smøre meg masse med fuktighetskrem :happy:
 
Back
Topp