Er heller ikke alle songar like stort behov for å rape. Hvis han gulper mye eller skriker mye (luft i magen) er det tegn på at han kanskje bør rape mer, ellers er det ikke noe problem.
Her pleide snuppa å sovne på puppen, da tok jeg den ut så fikk ho sutten i stedet hvis hun begynte å gny.. Jeg sa sov også med snuppa, i begynnelsen satte jeg meg opp i senga med masse puter når jeg skulle amme, men når jeg ikke var sår lenger lærte jeg fort å amme liggende, noe som var gull verdt for da trengte jeg ikke å våkne helt, men lå og halsov mens hun drakk - hendte vel at jeg sovnet selv og da :)
Nå sier du ikke noe om hvor mye våken tid det er om natta så litt vanskelig å svare kanskje, men regelmessige måltider (gjerne hver tredje time eller oftere hvis ungen har økedøgn, altså drikker enda oftere for å øke produksjon av melka di) kan du forvente å holde på med lenge. Noen er heldige og får barn som sover 5-6 timer i strekk veldig tidlig, andre må amme hver tredje time i 6mnd ihvertfall og så sjeldnere o sjeldnere, varierer veldig det der.. Men ved 6mnd introduserer man grøt og da kan man krysse fingrene for at babyen sover litt lengre økter.
Ellers er det nok vanlig at babyen stort sett bare spiser og sover om natta, ikke har våkentid da hvis ikke han har noen plager da.. Hvis han sover i egen seng, kan det jo være at an trenger mer nærhet kanskje?
Ingen spørsmål er dumme, lurt å spørre her da mange av oss har vært gjennom dette før, men forvent mange foskjellige svar for hver opplevelse er unik, så du får sile litt selv hva du velger å høre på ;)