Til storesøster så fikk vi vogn av faren min, da søsteren min fikk det når hun ble mamma. Vi valgte å kjøpe en brukt vogn. Vi arvet alt av klær og barneutstyr etter søsteren min (hun hadde masse, alt for mye). Faren min kjøpte madrass til babysenga, og svigermor dyner og sengetøy. Svigermor kjøpte barnesete og gir oss penger til utstyr som vognpose, barnestol osv.
Hjemme hos svigers er det barneseng og stol, vogn og bilsete. Det samme er hos faren min. Nå er ikke alt nytt, og mye av det er brukt. Men så lenge det fungerer og er trygt så bruker vi det med glede.
Til nye babyen har vi kjøpt en brukt vogn da storesøster bruker sin fortsatt. Og som dere skjønner har vi nok av babyutstyr så det er ikke mye vi trenger. Oldemor strikket et nydelig hentesett forrige gang, så jeg håper vi får et til neste barn og. Og ste svigermor laget et flott bebyteppe, så håper selvfølgelig på ett til fra henne. Synes hjemmestrikket er så flott, og tar godt vare på det så babyene kan ha det til sine barn en gang.
Vi pratet om det forrige uke, mannen og meg, hvor heldig vi er som har arvet så utrolig mye babyutstyr.