Krysser fingrene for at det blir denne mnd så snart som mulig.
Haha ja skal prøve det etterhvert, ikke sikkert hun er tung nok ennå til at det vil funke ennå.![]()
Nei, det kommer nok an på hvor mye lille veier, hvordan de ligger og alt mulig sånt

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Notat: this_feature_currently_requires_accessing_site_using_safari
Krysser fingrene for at det blir denne mnd så snart som mulig.
Haha ja skal prøve det etterhvert, ikke sikkert hun er tung nok ennå til at det vil funke ennå.![]()


), siden svigermor kommer neste mandag for å hjelpe oss med hundene. Hun og mannen reiser rundt 6 timer for å bo hos oss fram til vi kommer hjem fra sykehuset så synes de fortjener at det er noenlunde rent her




Dessuten løper jeg på do enda oftere enn før, om mulig



Herlighet....38+6
Først av alt, dette er mest sansynlig veldig unyttig lesning for de fleste
Oi, oi! Trenger å lite av meg en aldri så liten tirade angående familie.
Jeg har jo nevnt tidligere her inne på forumet at jeg har en tante og et søskenbarn på farssida som har oppført seg ganske lite hyggelig for å si det pent.
Liten oppsummering på ting som plager meg; de kuttet omtrent alt av besøk og telefonsamtaler etter at farmor døde for 15 år siden, varsel på når de først kommer på besøk er max to dager selv om ingen av dem jobber, tar seg alltid til rette på besøk, roter i alle skap og skuffer, legger aldri ting tilbake på plass, tar ting uten å spørre, sitter bare på ræva og spør når det er mat, gidder aldri å hjelpe til med nevnte matlaging, 'bestiller' seg ferie, (noen ganger med "kokk" i form av min far), på hytta til mine foreldre og dette er bare toppen av isfjellet.
Når det gjelder forholdet til meg og Husbonden har de knapt snakket til meg/oss på over 10 år. I bryllupet vårt for 6 år siden gjemte de seg i et hjørne, snakket ikke med en sjel selv om flere prøvde å få kontakt og snek seg hjem tidlig uten å si ifra til noen. De sa hadet til meg ettersom de møtte meg og Husbonden i døra til lokalet. De ignorerte glatt min nye mann.
Kort etter bryllupet kontaktet jeg mitt søskenbarn (S fra nå av) og fortalte hvor såret både jeg, min Husbond og foreldrene mine, som var vertskap for bryllupet, var over S og tante (T) sin oppførsel. Det førte til en utblåsning fra hennes side om hvor dårlig behandlet hun følte seg, hvordan ingen tok hensyn til henne og hennes problemer, hvordan hun omtrent hadde slept seg til bryllupet, hvor dårlig vertinne jeg hadde vært og at ikke alt handlet om meg. Min mor hadde visst også oppført seg forferdelig ved å sende "stygge blikk" til S og T over bordet. Sistnevnte kan jeg hverken bekrefte eller avkrefte da min mor hevder hun prøvde å få blikkontakt med dem.
Etter at S hadde lettet på hjertet la vi på. For ordens skyld må det nevnes at S går på medisiner for stoffskiftet og mistet faren altfor tidlig for 8 år siden, men utover det aner ingen bortsett fra T hva som plager henne. Hun svarer ikke når noen spør.
Etter den telefonen har vi knapt snakket sammen. Jeg følte meg fullstendig overkjørt og selvtilliten min var på et helt annet sted den gang i forhold til nå. Den eneste kontakten jeg har med noen av dem er at jeg sender godt nyttårsmelding til S hvert år. Gjør ikke jeg det får jeg ingen heller.
Sist gang jeg skrev en tråd om dette var problemet mitt at S og T plutselig ytret ønske om å komme på besøk til oss i nye huset vi leier. Vi fant det perfekte huset i fjor i ei lita bygd på et lite småbruk, eneste minus er at huset ligger bare to timer unna S og T.
I utgangspunktet var jeg ikke serlig lysten på å ta opp igjen noe kontakt, men etter tilbakemeldingene jeg fikk på den tråden, vurderte jeg alvorlig å invitere dem på besøk før fødselen. Men når det kom til stykket og jeg hadde utsatt og utsatt til en mnd før jul, klarte jeg ikke å gjøre det. Ingen del av meg hadde lyst til å ha dem her. Ikke en gang for å vise meg som den større personen. Ikke etter hvordan de stadig tar seg til rette og slipper unna med alt selv om jeg vet at ting de har for vane plager flere i familien. Ingen sier ifra til dem fordi "det ikke nytter".
Husbonden er enig med meg og vil ikke ha dem i hus uten en unnskyldning for oppførselen deres i bryllupet. For ordens skyld igjen, han nekter ikke meg å ha kontakt med dem hvis jeg vil. Der har jeg hans fulle støtte, men han vil ikke være der når de er på besøk. Noe jeg skjønner godt.
For en uke siden tok jeg dette problemet opp med min far som alltid tar S og T i forsvar. Samtalen gikk bedre enn jeg hadde trodd og han innrømmet faktisk at han var enig i at oppførselen deres til tider er langt fra greit. Likevel mente han at jeg burde la dette ligge og invitere dem på besøk etter fødselen, eventuelt til dåpen.
Og her sitter jeg og stanger i veggen igjen. Jeg føler de har ødelagt så mye med hvordan de har oppført seg og det toppet seg i bryllupet vårt. For oss så forsuret de store deler av det med oppførselen på dagen og telefonsamtalen etter og jeg er redd de skal gjenta bragen. Jeg kjenner at jeg tåler det ikke om de prøver seg på noe dritt om de blir invitert til å hilse på vår førstefødte.
Jeg har bestemt meg for at jeg ikke vil invitere dem hit. Hvis de spør så får jeg bare si som sant er at jeg synes det er merkelig at de plutselig vil ha kontakt spesielt etter hvordan det endte sist og at hverken Husbonden eller jeg er komfortable med det.
Dette ble mye, men jeg trengte å få ut all frustrasjonen. Jeg kommer sikkert på mer etterhvert, men dette var vel hovedpunktene.
Takk til dere som gadd å lese, håper dere overlevde stakkars![]()



Herlighet....
Jeg kommenterer ikke så ofre hos deg, men har lest alle oppdateringene dine i graviditeten
Må først bare si at jeg ble litt sjokkert da jeg så hvor langt du har kommet
Men over til disse slektningene dine.... Jeg må bare si at jeg skjønner veldig godt at du ikke har lyst på kontakt med dem, og jeg tror jeg hadde tatt samme valg selv!
Du skal ikke bruke energi verken i tiden du har igjen av graviditeten eller barseltiden på disse folkene, syns jeg. Tror rett og slett jeg bare hadde droppet å ta kontakt/snakke om/snakke med dem... Og tar de kontakt, så bare si det ikke passer, eller evt si rett ut at du ikke vil ha dem på besøk.. Enkelte folk er bare ikke verdt å bruke energi på![]()

Setter stor pris på at du har lest, det er alltid kjekt å høre! Ja, nå er det like før her. Det murrer både nederst i magen og i ryggen sammen med kynnerne samt at noen klemmer på nerver i bekkenet som gjør at beina svikter, begge to samtidig nå, så det er spennende tider

Nei vet du hva. At det går an å oppføre seg sånn, og så forvente invitasjon uten å engang komme med en unnskyldning. Jeg ville ikke invitert de heller.
Om du ikke er noe særlig interessert i å beholde noe særlig mye kontakt med dem fremover heller så ville jeg kanskje tatt en prat med de og forklart hva du føler om hvordan de er, og om de tar det dårlig så slipper du å bekymre deg for framtidige besøk iallefall. Da har du i det minste prøvd.
Jeg unnskyldte meg masse og lovet å aldri gjøre det igjen, noe jeg ikke har gjort.
Ikke alltid like lett med en kickboxer i magen da
Litt forskjell på urettferdig oppførsel når man er 10-14 år gammel og når man er voksen da..Nei, noe kontakt føler jeg ikke for med mindre de kan møte oss på halvveien og faktisk snakke med oss i stedet for å dytte alt ansvaret over på andre
Jeg har ikke oppført meg perfekt mot dem alltid heller, men da vil jeg heller at de sier ifra så jeg kan unngå å gjøre samme feilene i framtida. Har forresten et heller flaut eksempel på urettferdig oppførsel fra min side;
Vi var vel rundt 10-14 kanskje. For å gjøre en lang historie kort så mobbet jeg henne en halv sommer fordi hun hadde en favoritt flanellsskjorte og jeg hatet alt flanell. Til slutt sa hun ifra om at dette ikke var greit, noe hun selvfølgelig hadde helt rett iJeg unnskyldte meg masse og lovet å aldri gjøre det igjen, noe jeg ikke har gjort.
Jeg ønsker meg bare samme muligheten til å kunne si ifra til henne når ting hun gjør plager meg.
Sukk, foreløpig får det bare ligge ihvertfall. Skal prøve å nyte de siste dagene som gravidIkke alltid like lett med en kickboxer i magen da
![]()
Litt forskjell på urettferdig oppførsel når man er 10-14 år gammel og når man er voksen da..
Ja la det ligge. Ikke kast bort energi på det
Og prøv å nyt de siste dagene selv om det er en kickboxer inni der hehe![]()




Leste her på BV at det skulle være rundt to spiseskjeer i mengde om den kom som utflod, og det tror jeg stemmer ganske godt

Spennende! Her tror jeg hele eller deler av slimproppen gikk dagen før fødsel. Nå er det snart baby på deg!
Angående slektningene dine vil jeg råde deg til å bestemme deg for hva du gjør før fødsel (ja, da har du det travelt..). Jeg hadde en høne å plukke med mamma, men valgte over flere dager å ta det «i morgen». Så kom plutselig lille, og vi har ikke fått snakket sammen. Jeg er fortsatt ikke ferdig med det, og det plager meg, men det er ikke rett tidspunkt å ta det nå i alle fall.




Mamma var ikke fornøyd, mildt sagt, men vi overlevde og forholdet har blitt bedre synes jeg.

Husbonden har vært ute i hele dag og hogget ved for å fordrive tida med noe. Blir ihvertfal masse å fyre med til neste sesong

Er heller ikke forstoppet for tida, (bliss), og brystene kløøøøør! De må ha vokst ennå mer, går ikke med på noe annet. Har ikke forstått at dette er et tegn på fødsel, men noterer det likevel.
Denne følelsen kan vel kaskje best beskrives som om noen har løsnet en strikk rundt livmorhalsen. Gir kanskje ikke mening, men det er så nerme jeg kommer akkurat nå ihvertfall.






masse lykke til når det setter igang
Så spennendemasse lykke til når det setter igang
![]()






